Jízda v protisměru - může se to stát i vám.

22. 10. 2012

Novinky

Víte co dělat, když se na dálničních infotabulích objeví tato značka?

Každoročně se desítky řidičů úmyslně, nebo omylem dostanou na tuzemských dálnicích do protisměru, a ohrozí tak ostatní účastníky silničního provozu. Pro tyto případy byl vyvinut a zprovozněn systém pro detekci aut v protisměru. Prozatím je funkční na dálnicích D1, D2 a D5. Varování před vozem v protisměru motoristé dostanou na informačních tabulí přímo u dálnic nebo prostřednictvím médií.

Auto v protisměru

Inteligentní čidla a senzory na mýtnicích stále anonymně vyhodnocují, jakým směrem se vozidla pohybují. Jakmile systém zjistí pohyb auta v nesprávném směru, vyšle signál do nepřetržitě pracujícího centra řízení dopravy, kde pomocí dohledových kamer bleskově ověří okolnosti a nebezpečnost poplachu. Zároveň je už zobrazováno varování řidičům na nejbližších infotabulích předcházejících incidentu. Řidiči uvidí nejen slovní varování, ale také tento jednoduchý symbol.

Více informací včetně odkazu na stažení hry naleznete ZDE

Vyzkoušejte si formou hry, jaké to je, když se vám v protisměru objeví auto.


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK