Smrtelný úraz ve Vítkovicích.

18. 10. 2012

Novinky

Tragická nehoda se stala ve středu 17.10. 2012odpoledne v areálu společnosti Vítkovice a.s. v Ostravě. Při zřícení ocelové konstrukce, která byla v havarijním stavu zemřeli dva pracovníci.

„Šlo o starou ocelovou konstrukci, kterou odstraňovali pracovníci externí firmy, která se na takovéto práce specializuje. Jeden z mrtvých je jednatelem společnosti,“ sdělila Právu mluvčí společnosti Vítkovice Eva Kijonková.

Nehodu vyšetřuje policie. „Teprve po vyproštění těl budeme moci oběti identifikovat a vyrozumět rodiny. Budou vyslechnuti všichni zúčastnění, kriminalisté místo zmapují a zajistí stopy, aby zjistili, proč k nehodě došlo. Zatím to vypadá na pracovní úraz, který se stal při demolici kovové konstrukce,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Na místě zasahovali i moravskoslezští záchranáři. „Dvaatřicetiletý muž utrpěl poranění neslučitelné se životem a podlehl mu bezprostředně po události. Druhý z pacientů, jehož věk záchranáři neznají, byl zraněn na více částech těla. Jeho mnohočetná poranění byla rovněž smrtelná a ani jemu nemohla posádka záchranné služby nijak pomoci,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK