Jičínsko - požár venkovního skladu slámy

26. 09. 2012

Novinky

V Jičině na Novojičínsku hoří venkovní skladiště se slámou, plameny likvidovalo devět jednotek

Sedm jednotek hasičů dosud (ve středu 26.9.2012 ráno) zasahuje u požáru venkovního nekrytého skladiště s nelisovanou (tedy volně uloženou) slámou ve Starém Jičíně, místní části Jičina.
Skladiště mělo půdorys odhadem 60×20 metrů a bylo vysoké asi 7 metrů. Hasiči jej rozebírají, hasební práce jim budou trvat minimálně do odpoledne. Požár se dosud obešel bez zranění.

Požár skladiště se slámou 26.9.2012

Operační středisko hasičů bylo o požáru slámy v sousedství kravína informováno v úterý 25.9.2012 zhruba půlhodinu před půlnocí. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a společně s ní osm jednotek dobrovolných hasičů – Starý Jičín, Starý Jičín-Jičina, Štramberk, Suchdol nad Odrou, Příbor, Mořkov, Kopřivnice a Hodslavice. Poslední jmenovaná jednotka se v noci vrátila na základnu.
Hasičům se po příjezdu podařilo uchránit před ohněm sousední kravín (uvnitř je skot), okolí hořícího skladiště se slámou zkrápěli a zkrápějí vodou. V tuto chvíli pokračují v rozebírání skladu slámy i s pomocí nakladače zemědělské firmy, „kusy“ slámy dohašují na volné ploše. Podle hrubého odhadu jim hasební práce zaberou ještě několik hodin.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Předběžně odhadovaná škoda je 80 tisíc korun.

Zdroj. www.pozary.cz
Autor:
por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK