Velký požár v Synthesia Pardubice

29. 03. 2012

Novinky

Čtvrtek 29. března. V pardubické Synthesii hoří sklady oleje, chemikálie několikrát explodovaly.

V areálu pardubického chemického závodu Synthesia vypukl v noci na čtvrtek velký požár. Hoří dvě haly společnosti Rekla, v nichž se skladuje minerální olej.

Hasiči lidem doporučují, aby nevětrali a zbytečně nevycházeli ven, protože do ovzduší unikají jedovaté zplodiny. “Hoří zpracovatelská linka k likvidaci oleje. A požár se rozšířil i na sklad s minerálními oleji. Při požáru došlo i k několika explozím. Plameny zachvátily i dva nákladní automobily,” popsala mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

Starostové okolních obcí i pardubická primátorka byli o události informováni. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

“Bezprostřední ohrožení majetku a osob v areálu společnosti Synthesia nehrozí,” uvedla mluvčí firmy Jaroslava Doležalová. Podle ní byl po sedmé hodině požár pod kontrolou a zplodiny do vzduchu už neunikaly.

Požár v Synthesia Pardubice

Zpráva HZS Pardubického kraje

Ve čtvrtek 29. března v 4.10 hodin byl na krajské operační a informační středisko hasičů oznámen požár skladu v Synthesii, a.s. v Semtíně. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. O události byli informováni starostové okolních obcí i primátorka města Pardubic.

ČT24

Hasiči vyzvali obyvatele v okolí, aby nevycházeli a nevětrali. Na místě jsou pracovníci Inspekce životního prostředí. Podle informací reportéra nebyli ostrahou vpuštěni do areálu.

Zasaženy jsou dvě haly. Jelikož se jedná o rozsáhlý požár, operační důstojníci v 5.45 hodin povolávají na místo další hasičské jednotky, již z třetího stupně požárního poplachu. Díky rychlému příjezdu první jednotky na místo se podařilo zjistit, odkud se požár začal šířit. Hoří zpracovatelská linka k likvidaci oleje. A požár se rozšířil i na sklad s minerálními o­leji.

Při požáru došlo i k několika explozím. Plameny zachvátily i dva nákladní automobily. Do ovzduší unikají jedovaté zplodiny hoření. Upozorňujeme obyvatele Pardubic a okolních obcí, aby zbytečně nevycházeli ven a nevětrali.

Zdroj Novinky. cz a www.pozary.cz


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK