Smrtelný pracovní úraz - oprava nakladače.

20. 03. 2012

Novinky

Dělníka při opravě nakladače rozdrtila uvolněná radlice

Tragický úraz v Žulové na Jesenicku nepřežil 47letý muž. V pondělí 19.3. 2012 opravoval hydrauliku na radlici nakladače, ta se však náhle uvolnila a přimáčkla ho k zemi. Muž z Jesenicka utrpěl mnohačetná zranění, kterým při transportu do nemocnice podlehl.
Muže museli vyprostit přivolaní hasiči. “Muž v té době již nejevil známky života. Pomocí hydraulického zařízení jsme ho vyprostili a poté ihned resuscitovali do příjezdu záchranářů. Po několika minutách se podařilo zraněného přivést k životu,” informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Na pomoc poté přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby v Olomouci. “Muž v průběhu transportu opět zkolaboval a oživit se ho již nepodařilo. Jeho zranění byla mnohočetná a zejména hrudníku a břicha i fatální,” řekl k tomu mluvčí krajské záchranky Jan Weinberg.

Případem se už zabývá policie. "Prověřujeme všechny okolnosti neštěstí, ale jakékoliv závěry by byly v této chvíli předčasné. Říct nyní mohu jen to, že šlo o pracovní úraz,“ řekla mluvčí jesenických policistů Tereza Neubauerová.

Zdroj: Novinky.cz


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK