Smrtelný pracovní úraz při práci na vysokozdvižném vozíku

31. 07. 2011

Novinky

27.07.2011 – při převrácení vysokozdvižného vozíku v Deblíně na Brněnsku se smrtelně zranil Dvaapadesátiletý muž.

Muž se zranil, když pomocí vysokozdvižného vozíku na místní komunikaci před autodílnou na okraji obce z transportního přívěsu skládal havarované auto. Vysokozdvižný vozík se mu zřejmě nečekaně rozjel, řidič ze stroje vyskočil, ale vozík se na něho převrátil. Vážně zraněného řidiče z převráceného stroje vyprostili svědci události a ihned zavolali záchranáře.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince přijali v 11.44 hodin. Na místo vyjela jednotka ze stanice v Tišnově a místní dobrovolná jednotka z Deblína. Ze základny na letišti v Brně-Tuřanech do Deblína vzlétl policejní vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři na palubě, z letiště k místu nehody odstartoval také vrtulník letecké záchranné služby se zdravotníky.

Při příjezdu hasičů, kteří byli na místě první, zraněný řidič vozíku nejevil známky života a hasiči proto ihned zahájili jeho resuscitaci. V oživovacích pokusech vzápětí s pomocí hasičů pokračovala osádka zdravotnického vrtulníku. Přes intenzívní úsilí záchranářů ale lékař konstatoval, že muž svá zranění nepřežil.

Hasiči sorbentem na komunikaci zlikvidovali drobný únik provozních kapalin. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči po 15. hodině převrácený vysokozdvižný vozík pomocí vyprošťovacího automobilového jeřábu postavili zpět na kola a sorbentem zasypali další drobný únik provozních kapalin. Havarovaný vozík pomohli naložit k odtahu. V 15.52 hodin hasiči ukončili zásah a odjeli na základnu.

Zdroj: http://www.katastrofy.com/scripts/index.php?id_nad=24159


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK