Několika milionovou škodu způsobil požár penzionu

30. 06. 2011

Novinky

30.6.2011
Značnou materiální škodu způsobil oheň majiteli penzionu s restaurací „U kaštanu“ v obci Zaloňov – Vestec na Náchodsku. V dopoledních hodinách zde došlo v jednom z přístavku budovy ke vzniku požáru a následně k jeho rychlému rozšíření na zbývající části objektu.

Na operační středisko hasičů byla událost ohlášena v 9:30 hodin. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře. Po příjezdu do Zaloňova – Vestce bylo zjištěno, že rozvoj požáru je v pokročilé fázi a že je již ohněm zasažena celá střešní konstrukce. Okamžitě proto byly velitelem zásahu žádány další síly a prostředky. Na místě tak zasahovalo celkem šest jednotek požární ochrany.

I přes veškerou snahu hasičů, kdy bylo celkem nasazeno šest vodních proudů, oheň způsobil fatální škody a uchráněné hodnoty na objektu jsou minimální. Zásah komplikovalo také riziko výbuchu několika propanbutanových lahví, které se v objektu nacházely a které hasiči museli vynést z dosahu plamenů. Kolem 13:00 hodin došlo k dohašení požáru a jednotky se postupně začaly vracet na základny. Dozorem na požářišti byli pověřeni členové JSDH Zaloňov.

Při požáru došlo k lehčímu zranění jedné osoby – majitele objektu, který se nadýchal zplodin hoření a jevil známky akutní stresové reakce. Byl proto předán do péče zdravotnické záchranné služby. Příčinou požáru byl pravděpodobně neopatrný postup při lepení střešní izolace na přístavku budovy. Škoda byl předběžně s majitelem objektu vyčíslena na 4 500 000,- Kč.

Zdroj: www.katastrofy.com


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK