Bolesti zad mají mnoho příčin. Pozor na stres i časté sezení.

11. 07. 2017

Novinky

Bolí mě záda! Tuto větu řekne až třetina pacientů u lékaře. Podle odborníků, má jen 1 člověk ze 100 zdravou páteř.

Dlouhé sezení u PC, hrbení se na židli, dlouhé stání, zvedání těžkých věcí, sport, puštěná klimatizace nebo průvan – to jsou nejčastější příčiny bolesti zad.

záda, bolest, stres

Často za bolest může jen to, že se velkou část pracovní doby, hrbíme na kancelářských židlích a poté ještě doma na gauči, a tím tlačíme na meziobratlové ploténky. Z toho můžou vzniknout chronické bolesti zad, výhřez ploténky a nutnost léčby (klid, léky na tlumení bolesti, obstřiky, fyzioterapie) či dokonce operace. Kulatá záda mohou vést i k dalším zdravotním problémům, jako jsou zažívací nebo plicní problémy.

Další příčinou bolestí zad může být i stres. Při stresu se napínají svaly v oblasti šíje (tzv. stresové svaly). Bolest nám pak způsobuje nahromaděná kyselina mléčná ve svalech.

U dlouho trvající bolesti je lepší vyhledat lékaře a nechat na něm, jakou léčbu zvolí, můžou to být jednoduché protahovací cviky, podpůrné pomůcky nebo operace.

zdroj: celý článek na
http://ona.idnes.cz/co-zpusobuje-bolesti-zad-0×3-/zdravi.aspx?c=A170704_141229_zdravi_pet


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK