Požár podniku na zpracování plastů Technoplast Chropyně

08. 04. 2011

Novinky

Obrovský požár zachvátil v noci na pátek podnik na zpracování plastů v Chropyni na Kroměřížsku. V plamenech se ocitla celá čtyřpodlažní budova. Nebezpečné zplodiny se šíří do okolních obcí.

Je vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. Vítr unáší nebezpečné zplodiny hoření na okolní obce, varováni byli obyvatelé Chropyně, Hulína, Skaštic, Břestu, Žalkovic, Kyselovic a městské části Kroměříže Bílany,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček. Na místě zasahuje 30 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského, Olomouckého i Jihomoravského kraje, celkem asi stovka hasičů,“ Vítr působí komplikace, žár je tak vysoký, že zapaluje i trávu v okolí hořící budovy. Kolem sedmé ráno se do hašení zapojil i vrtulník, pro který jsme připravili stanoviště pro doplňování vody."

Zasedly krizové štáby Chropyně a Kroměříže. Hoří budova v areálu Technoplastu Chropyně. Lidem se doporučuje nevycházet a nevětrat,“ doplnila mluvčí krajského ředitelství Policie ČR ve Zlíně Jana Bartíková.

Zdroj: http://www.novinky.cz/

požár Technoplast Chropyně


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK