Bolí Vás z práce záda? Je možné, že se dočkáte odškodného!

23. 03. 2017

Novinky

Bolí Vás záda? Myslíte, že Vaše páteř je přetěžována? Tak to Vás nejspíš potěší návrh, který v tuto chvíli čeká už jen na podpis vlády. Tento návrh by se mohl týkat až milionu lidí.

V současné době trpí v Česku až polovina populace nad padesát let věku bolestmi zad, které jsou způsobené přetěžováním páteře. Krom toho, že problémy se zády má mnohem víc lidí, tak do ordinací s tímto problémem přicházejí i lidé v mladším věku. A čím to je? Podle lékařů je to tím, že se zvyšuje počet lidí, kteří vykonávají sedavé zaměstnání, nicméně právě tato skutečnost pacientům ztěžuje šanci získat nárok na odškodné. Kritéria jsou podle Daniely Pelclové – přednostky Kliniky pracovního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jelikož prokázat, že poškození páteře bylo způsobeno právě sedavým zaměstnáním, je velmi obtížné. To znamená, že na kompenzaci dosáhnou spíše manuální pracovníci (skladníci, zdravotní sestry,…), které často trápí bolesti zad z důvodu zvedání těžkých břemen. Ministerstvem zdravotnictví je již připravená metodika, dle které budou lékaři postupovat. A co se vlastně bude posuzovat? Posuzovat se bude především celodenní snímek pracovní zátěže, počty dní, kdy zaměstnanec vykonává těžkou fyzickou práci, pohyby vyžadující rotaci páteře a další kritéria.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/bolest-zad-nemoc-z-povolani-odskodne-dvo-/domaci.aspx?c=A170322_211742_domaci_fka


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK