Smrtelný pracovní úraz během výkopových prací

24. 03. 2011

Novinky

Smrtelný pracovní úraz se stal v neděli odpoledne v Brance u Opavy. Osmapadesátiletého muže přejel během výkopových pracích zemní stroj, bagr.

Nehoda se stala po třinácté hodině, na místo ihned vyrazily dvě posádky záchranné služby z Opavy, vzlétl také záchranný vrtulník z Ostravy. Bohužel muž svým těžkým zraněním podlehl.

V okamžiku příjezdu první posádky byl ještě zraněný muž při vědomí. Se zdravotníky komunikoval a udával bolest v oblasti dolní končetiny. Zasahující lékaři u něj však zjistili nejen poranění dolní končetiny, ale také pánve a zřejmě i břicha. Stav pacienta byl vážný a velmi rychle se zhoršoval. V průběhu ošetřování upadl během několika minut do bezvědomí a došlo k zástavě dechu i srdeční činnosti,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že záchranáři ihned zahájili resuscitaci.
„Přes veškerou snahu zasahujících se muže nepodařilo zachránit. Oživovací pokusy byly neúspěšné a lékaři museli nakonec konstatovat jeho smrt,“ dodal Humpl.
Bližší okolnosti události šetří opavská policie.


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK