Hlášení a evidence pracovních úrazů od ledna nově

20. 08. 2014

Novinky

Od ledna příštího roku dojde ke změně způsobu hlášení a evidence úrazů tak, aby lépe odpovídalo nařízením Evropské unie.

Vláda schválila návrh nařízení o způsobu evidence úrazů, hlášení a zasílání záznamu o úrazu, který předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Nařízení vlády o způsobu evidence úrazů, hlášení a zasílání záznamu o úrazu, upravuje způsob evidování pracovních úrazů a zabezpečuje toky informací o pracovních úrazech subjektům, které je dále využívají.

„Smyslem a hlavním cílem novely tohoto nařízení vlády je zpřesnění zpracování souboru statistických dat o pracovní úrazovosti, zejména v evidenci pracovních úrazů podle druhu poranění a poraněné části těla podle klasifikace Evropské statistiky pracovních úrazů," uvedla ministryně Marksová.

Novela nařízení vlády by měla nabýt účinnosti dnem 1. ledna 2015.

Zdroj: Tisková zpráva MPSV

O konkrétních dopadech této novely vás budeme informovat na našich stránkách.


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK