Cvičný požární poplach

09. 02. 2014

Novinky

seznam e-learningových kurzů
Zpracování dokumentace požární ochrany si můžete objednat přes poptávkový formulář.

Legislativa:

Vyhláška 246/2001 Sb. o požární prevenci, § 32,

Odst. 4
Stanoví-li tak schválené posouzení požárního nebezpečí nebo dokumentace požární ochrany zpracovaná na základě stanovení podmínek požární bezpečnosti (např. § 30), prověřuje se účinnost opatření uvedených v požárních poplachových směrnicích nejméně jednou za rok formou cvičného požárního poplachu. Vyhlášení cvičného požárního poplachu se předem oznámí příslušnému operačnímu středisku hasičského záchranného sboru kraje.

Odst. 5
Cvičný požární poplach se vyhlašuje pro osoby, které jsou v pracovním poměru nebo obdobném pracovním vztahu k provozovateli činnosti.

Zaměření cvičného požárního poplachu

Ověřujeme především správnost dokumentace PO, stanovených postpů, činnost odpovědných osob za a funkčnost technických opatření:

  1. způsob vyhlášení požárního poplachu .
  2. platnost telefonních čísel a reakce na ohlášení požáru
  3. funkčnost požárně bezpečnostních zařízení – EPS, zařízení pro odvod kouře a tepla, požární klapky, evakuační rozhlas, požární dveře atd.
  4. viditelnost a správné umístění bezpečnostního značení
  5. činnost při zdolávání požáru
  6. řízení a vlastní evakuace osob, zvířat a určeného majetku.
  7. zajištění první pomoci.
  8. ověření postupů a činností stanovených v dokumentaci požární ochrany.

A jak se to dělá v USA


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK