Velký požár mlýna na Tachovsku

18. 02. 2011

Novinky

Čtyři hasičské jednotky likvidovaly od půlnoci do ranních hodin velký požár bývalého mlýna ve Stráži na Tachovsku. Plameny zcela zničily jednu část objektu, škody byly vyčísleny na půl milionu korun.

V pátek 18. února 2011 byl dvě minuty po půlnoci oznámen požár bývalého mlýna v obci Stráž na Tachovsku. Na místo byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči, při jejichž příjezdu byla část objektu i se střechou zcela v plamenech.

Objekt byl rozdělen na obytnou část a bývalou mlýnici, která byla propojena s kotelnou. V mlýnici bylo uskladněno palivové dříví a starý dřevěný nábytek. Požár vzniknul v kotelně odlétnutím jiskry, která způsobila vznícení hořlavých materiálů v blízkosti kotle. Oheň se rychle rozšířil do mlýnice, kde se požárem propadlo vestavěné dřevěné patro a také spodní podlaha až do sklepa. Vzhledem k nebezpečí úrazu pro zasahující hasiče bylo nutné provádět hašení z vně objektu a z výšky z přistavené automobilové plošiny.

Hasiči dostávali plameny téměř dvě hodiny pod kontrolu, do 4:18 prováděli dohašovací a likvidační práce. Na místě dále zůstala místní dobrovolná jednotka k provádění dohledu nad požářištěm. Během ranních hodin došlo znovu k zahoření trámu a hasiči prováděli dohašení doutnajících dřevěných částí objektu.

Příčinou vzniku požáru je odlétnutá jiskra na hořlavý materiál, který nebyl uložen v dostatečně bezpečné vzdálenosti od kotle. Škody byly předběžně vyčísleny na 500 tisíc korun.

Zdroj: http://www.pozary.cz/clanek/39290-velky-pozar-byvaleho-mlyna-na-tachovsku/


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK