Výtvarná soutěž pro děti - Bezpečnost v práci

04. 01. 2013

Novinky

Soutěž, kterou vyhlásil Výzkumný ústav bezpečnosti práce pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, začíná 7. ledna 2013 a potrvá do 29. března 2013. Děti budou soutěžit ve dvou věkových kategoriích: 6-10 let a 11-16 let.

Žáci základních škol, nižších stupňů víceletých gymnázií a děti z dětských domovů budou mít možnost zúčastnit se celostátní výtvarné soutěže s názvem „BEZPEČNOST V PRÁCI – DEJ ZDRAVÍ ŠANCI!“. Nové výtvarné klání, které by mělo už malé Čechy vést k zamyšlení nad hodnotou zdraví a života, odstartuje druhý lednový týden.
Bezpečné chování mají děti zachytit s pomocí libovolných výtvarných technik. Přihlášené malby, kresby, koláže a grafiky bude hodnotit odborná porota složená ze zástupců.

Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Státního úřadu inspekce práce, Českomoravské konfederace odborových svazů, organizátora a partnera soutěže.

„Díky soutěži si děti budou moci uvědomit význam bezpečného chování pro plnohodnotný a kvalitní život a sami tak přispět ke snižování pravděpodobnosti zranitelnosti sebe i svého okolí v běžném i pracovním životě,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Výsledky soutěže, která se koná ve spolupráci s Evropskou agenturou pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci v rámci evropské kampaně „Zdravé pracoviště“, se zveřejní 23. dubna 2013 při příležitosti veletrhu FOR INDUSTRY 2013. Na tomto 12. mezinárodním veletrhu strojírenských technologií v Praze-Letňanech ceny získá pět vítězů v každé kategorii. Ohodnoceny budou rovněž vítězné školy a školská zařízení včetně pedagogů, kteří přispěli k tvorbě vítězných prací a přihlásili je do soutěže.

Více informací a podrobné propozice k soutěži budou k dispozici na http://skoly.vubp.cz.

Štěpánka Filipová
tisková mluvčí
Startuje nová výtvarná soutěž pro děti: Bezpečnost v práci
Tisková zpráva Praha 28. prosince 2012

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2
Mgr. Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: 221 922 359
e-mail: stepanka.filipova@mpsv.cz
www.mpsv.cz


Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK