Určení vnějších vlivů

Základním předpokladem pro provozování elektrických zařízení je definování vlivu okolí – určení vnějších vlivů.

Právní základ

Vyhláška 268/2009 Sb., § 34 odst. 2, písm. b)

Elektrický rozvod musí podle druhu provozu splňovat v souladu s normovými hodnotami požadavky na provozní spolehlivost v daném prostředí při určeném způsobu provozu a vlivu prostředí.

ČSN 33 2000-1 ed. 2, 132.5 Vnější vlivy

Návrh elektrického zařízení musí vycházet z vnějších vlivů, které na elektrické zařízení působí, viz HD 60364-5-51 a EN 60721.

TNI 33 2000-5-51

3.6 Složení komise pro vypracování protokolu o určení vnějších vlivů
3.6.1 Komisi pro určení vnějších vlivů svolává na podnět projektanta oboru elektro hlavní inženýr projektu. Tento rovněž zajišťuje vypracování seznamu účastníků komise a jejich podpis protokolu po jeho vypracování. Projektant oboru elektro je neopomenutelným účastníkem této komise pro vypracování protokolu o určení vnějších vlivů pro vypracování projektu oboru elektro.
3.6.2 Komisi pro určení vnějších vlivů tvoří především projektanti a specialisté oboru:
– elektrotechnické části;
– stavební části;
– požární ochrany;
– technologie (technologií);
– bezpečnosti práce;
– technického zařízení budovy (větrání, chlazení, klimatizace, topení apod.);
– přístrojového vybavení procesu (měření a regulace), popř. řídicích systémů.

Charakteristiky vnějších vlivů jsou uvedeny v ČSN 33 2000-5-51 ed. 3, Tabulka ZA.1 – Charakterisitiky vnějších vlivů.Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK