Webináře (virtuální třída)

Forma školení pro 21.století. Spojuje výhody e-learningu a vzdělávání “face to face.”

Pro webináře se také používá název “virtuální třída”. Spojuje výhody prezenčního studia (přímý kontakt lektora se studenty, aktivní zapojení studentů) a e-learningu (možnost studovat odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení. Webináře umožňují setkání až stovek studentů a oproti klasickým videa a audio konferencím poskytují další prvky jako např. virtuální tabule, zobrazení obrázků, prezentací, možnost hlasování apd. tj. prvků, které se používá pro školeni a semináře prezenční formou tváří v tvář.

Během přednášky studenti vidí a slyší lektora, mohou obrazem (pokud mají webovou kameru) i hlasem (pokud mají mikrofón) vstupovat do výuky. Dále mohou komunikovat prostřednictvím chatu, vyplňovat ankety, hlasovat, stahovat si podklady, prezentace apod.

Výhody virtuální třídy

 1. Lektor může výuku přizpůsobit studentům tj. konkrétním potřebám a požadavkům. Může odpovídat na otázky a použít okamžitě zpětnou vazbu.
 2. Nabízí komunitu, motivaci a disciplínu, kterou někteří studenti potřebují.
 3. Způsob a metoda výuky je osvědčená a známá.
 4. Je založen na aktivním přístupu studentů – kombinuje přednášku s otázkami a odpověďmi, týmovou spoluprácí čtením, testováním…

G U A R D 7, v.o.s. používá virtuální třídu pro samostatné semináře, prezentace a školení nebo jako doplněk e-learnigových školení pro vysvětelení a procvičení složitější problematiky, nácviku analýz atd. tj. blended e-learnng.

 • audio a video vstup lektora,
 • podporuje soubory: MS Powerpoint, MS Word, MS Excel, pdf, gif, jpg …,
 • umožňuje audio a video vstup studenta,
 • dashoboard – tabuli na které lze psát, kreslit, upravovat obrázky,
 • anketu – lektor klade studentům otázky a po jejich odpovědích jsou odpovědi vyhodnoceny
  grafem.
 • chat pro komunikaci mezi lektorem a studenty,

Chcete poptat některé školení?Tyto webové stránky G U A R D 7, v.o.s. používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto stránky používáte, sdílíme se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. OK