Dotaz k Obecný dotaz nebo téma

K 1.9.2014 jsme jako O.p.s. začali provozovat dům pro lidí v hmotné nouzi, ve kterém nabízíme né jen ubytovací, ale také sociální službu sociální rehabilitace. V této souvislosti se chci zeptat, zda v domě je nutné mít protipožární směrnici řádně schválenou odborníkem, když jsem se na internetu dočetla, že stačí mít vyvěšené důležite poplachové čísla nebo zda nestačí mít vyvěšenou Vaší předlohu.
Díky, M. Krajčíková

Odpověď Informace

Dobrý den,

ve Vyhlášce Ministerstva vnitra o stanovení podmínek požární bezpečnosti a výkonu státního požárního dozoru (vyhláška o požární prevenci) č. 246/2001 Sb. § 11 jsou uvedeny podmínky pro hašení požárů a pro záchranné práce. V odstavci(2) je uvedeno: K provedení rychlého a účinného zásahu zajišťují právnické osoby a podnikající fyzické osoby, aby:
a)bylo zřetelně označeno číslo tísňového volání (ohlašovny požárů), popřípadě uvedeny další pokyny ke způsobu ohlášení požáru ve všech objektech, kde provozují činnosti; právnické osoby a podnikající fyzické osoby provozující činnosti se zvýšeným nebo vysokým požárním nebezpečím zveřejňují požární poplachové směrnice.
Naše společnost se zabývá i zpracování Začlenění provozovaných činností do kategorií podle požárního nebezpečí (činnosti se zvýšeným, vysokým požárním nebezpečím). V případě jakých koliv dotazů mne neváhejte kontaktovat.
Martina Kočová
martina.kocova@guard7.cz

17. 09. 2014 v 14:32

Vložil: